חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פעילויות מוטוריות

ילדים הם בעלי הרבה אנרגיה, אפשר לעשות להם מסלול מוטרי מכל מיני חפצים שיש בבית וכך לפתח להם את המוטוריקה הגסה, להוציא אנרגיות, לפתח קוגניציה והרבה חוויה וכייף בין הורה  לילד.

לקחת גיגית או סל כביסה, כדור (עדיף מספוג), כיסא, שרפרף או סולם קטן, כרית או חישוק (עם יש)- הילד צריך לזרוק את הכדור לסל לזחול מתחת לכיסא, לטפס על השרפרף ולקפוץ ממנו לתוך החישוק או הכרית.

פעילות שמתאימה לבני 2-5 שנים, אורך פעילות בי10-30 ד"ק

לקחת מסקנטייפ צבעוני ולהדביק על הרצפה פס צר, ריבוע , משולש ולבקש מהילד לקפוץ בין הצורות השונות וללכת על המסקנטייפ, כאשר ההורה כל פעם משנה את ההוראות :קפוץ לתוך המשולש לך על קווי המתאר של הריבוע ולך משני צידי הקו (אפשר לעשות את זה עם צבעים שונים וכך ללמד את הילד גם צבעים).קפוץ לתוך הריבוע והמשולש ולך על הקו. וכו' פעילות המתאימה לבני 2.5-5 שנים, משך הפעילות: בין 10-30 ד"ק

לקחת חפצים מחומרים שונים שמיכת צמר, סקוץ', צמר גפן, שטיח, משהו שעשוי מעור, מראה, משהו מפלסטיק,  ניילון, מגבת וכו' לסדר את זה בשורה בבית או בחדר מסוים ולתת לילד לקפוץ מחומר לחומר ברגליים יחפות לדבר על התחושה, גם פה לשנות כל פעם את הסדר הפעולות, אפשר גם פעם אחת שהילד אומר וההורה רץ מחומר לחומר. מתאים לבני 1.5-4 שנים, משך הפעילות: 10-30 ד"ק

לסדר 3-4 סירים או כל חפץ אחר בתור עם רווחים בניהם בקצה לשים קוביה מאורכת או כל חפץ אחר- הילד צריך ללכת בסללום בין הסירים ובסופו לקפוץ מעל החפץ. מתאים לבני 3-6 שנים, משף הפעילות 10-30 ד"ק

לצייר את כפות הרגלים ולרשום עליהם אותיות או מספרים לפזר על הרצפה והילד צריך ללכת על כפות הגלים המצוירות לפי הוראות ההורה אך כך מתחלפים הילד נותן את ההוראות וההורה עושה. מתאים לבני 3-6 שנים, משך הפעילות:10-30 ד"ק.

אפשר להכין מראש כרטיסיות בהם מצוירים המסלולים השונים והילד צריך לקורא מתוך הכרטיסייה את המסלול ולעשות מה שמצויר.

כשבא ממש להתפרע לסדר מזרון או מזרונים, כריות ולהתגלגל וללמוד גלגול, לקפוץ ולהשתולל. מתאים בכל גיל ומשך הזמ הוא כרצו הילדים ורצונכם.

כשהולכים עם הילד לתת לו לטפס על גדרות, ספסלים, לקפוץ בין אבני  המדרכה, לספור כמה  צעדים לוקח לו להגיע מחלק אחד עד לחלק אחר אותו מגדירים מראש. מתאים לבני 2-8 שנים.

לשים מוזיקה ולרקוד. מתאים לבני 1-99 שנים, משך הפעילות: כמה שרוצים.

לחבר לילדים לראש בעזרת סרט או גומי צינור או ספוג והם צריכים לשחחק כדורגל רק בעזרתו בלי ידים ורגלים.

תחרות ריצה כמו שקורה אצל הפילים שבו מנצח מי שגיע אחרו והולך הכי לאט.

לקחת שתי קופסאות שימורים וחבל, ואז שהילד ישים כל רגל על קופסאת שימורים ימדביקיםא ת החבל מצד אחד של הקופסא בחלק העליו כך שהילד יוכל להחזיק אותו ואותו דבר בקופסא השניה, עכשיו על הילד לנסות ללכת בצורה כזאת.

אהבתם? שתפו עם אחרים:

פוסטים נוספים: