פעילויות מרחוק לזום לזמן המלחמה

פעילויות להעברה מרחוק בזום

 1. לצלם מראש סרטונים שבהם אתן מייצרות את שיגרת מפגש הבוקר (שרות את שיר הבוקר, בודקות איזה יום היום, מסדרות סדר יום, עושות התעמלות וכו'). בכל יום אתן שולחות סרטון בדרך המקובלת אצלכן (וואטסאפ, מייל, אתר גן, דף פייסבוק או כל מקום אחר דרכו אתן מתקשרות עם ההורים).

 

 1. אני יודעת שרובכן לא אוהבות את הרעיון של זום לילדים קטנים, וגם מסכימה שילדים צעירים לא יכולים ללמוד דרך הזום, אבל בסגרים של הקורונה אני עשיתי מפגשי זום של 10-15 דקות, בהם שרתי עם הילדים שירי אצבעות ושירים שהם אוהבים בגן. הדבר גרם לילדים לתחושה של שיגרה והם חיכו כל יום לשעה 9:00 למפגש הקטן. הילדים שיש להם אחים גדולים התלהבו שגם להם יש מפגשי זום כמו לאחים גדולים ומאוד שמחו לראות אחד את השני.

 

 1. להכין מראש סרטונים של סיפור שאתן מספרות, הוראות ליצירה מסוימת שאתן נותנות, מתכון להכנת מאכלים שהילדים יכולים לצפות ולהכין בעקבותיו.

 

 1. ילדים קצת יותר גדולים (4-6): אפשר לעשות חידות בזום – כל יום סוג אחר של חידות ושוב, הזום לא צריך להיות יותר מ-10-15 דקות.
  יום אחד חידות של ספרים (לדוגמא: אני חושבת על ספר שיש בו עכבר, שועל ונחש והילדים צריכים לנחש איזה ספר זה).
  יום אחד חידות של פינות בבית או בגן (למשל: אני הולכת ולוקחת איתי מגבת, סבון, ובגדים נקיים. לאן אני הולכת? והילדים מנחשים).
  יום אחד של חגים (אני חוגגת חג שבו אוכלים תפוח בדבש, תוקעים בשופר, ושולחים אגרות ברכה. איזה חג אני חוגגת?).
  יום אחד של "מה יוצא דופן" (למשל: מפוחית, גיטרה, פסנתר וכוס).
  יום אחד של מיון (למשל: לאיזו קבוצה הייתם מצרפים את הדברים הבאים: צלחת, כוס, מזלג? הילדים צריכים להגיד כלי אוכל).
  יום אחד של "נחשו על מה אני חושבת" (למשל: אני חושבת על משהו שבדרך כלל עשוי מעץ, שייך למשפחת כלי הנגינה, יש לו מיתרים ומנגנים איתו בעזרת היד או מפרט. על איזה כלי חשבתי?).
  אפשר לעשות מילים נרדפות: הגננת אומרת מילה והילדים צריכים להגיד מילה נרדפת. אפשר גם לשחק גרסא של: זכר נקבה, יחיד רבים.

 

 1. אפשר לשחק איתם משחק בזום: לכו והביאו משהו אדום/ תביאו משהו שקשור לראש השנה/ תביאו משהו שמתחיל באות הראשונה של השם שלכם, וכו'.


 1. אפשר להראות להם מספר ושהם יביאו פריטים בכמות של המספר (למשל: המספר 3 – הם צריכים להביא 3 פריטים).

 

 1. אפשר לכתוב סיפור משותף. הגננת שולחת את המשפט הראשון ולפי הסדר כל ילד מוסיף משפט משלו עד שעוברים את כל הילדים. בסוף יהיה לכם סיפור ייחודי של ילדי הגן.

 

 1. בכל יום ילד אחר שולח תמונה או סרטון עם המלצה מה אפשר לעשות בבית או מה הוא עשה היום.

 

 1. הגננת שולחת בכל יום רעיון לפעילות שאפשר לעשות עם הילדים (מסלול מוטורי עם הילדים מחפצים שיש בבית, פעילויות מיון מדברים שיש בבית וכו').

 

 

לקבלת מערך מלא ומוכן להדפסה בחינם מידי שבוע
הצטרפי לקבוצת הוואצאפ של הקהילה (קבוצה שקטה)


גם בימים בהם לא מגיעים לגן, חשוב לשמור עם הילדים על קשר.
נוכחתי לדעת שאם מייצרים להם שיגרה (גם אם רק של 10-15 דקות ביום), זה מאוד עוזר להם להעביר את הימים והלרגיש שייכות ושהם חלק מהגן.

אהבתן את המערך?

הצטרפו לקבוצת וואטסאפ שקטה
וקבלו מדי שבוע מערך מלא ומוכן להדפסה בחינם!

בלחיצה על כפתור ההצטרפות הנכם מאשרים קבלת תוכן שיווקי
(מבטיחים לא לשלוח ספאם!)

מערכים נוספים שיכולים לעזור לך:

את נושא המנהיגות אפשר לפתח לתחומים שונים: מנהיגים בעולם, מנהיגות נשית, מנהיגות הורית ומנהיגות חברתית. זו הזדמנות טובה להעלות ולהרים דווקא את הילדים המופנמים, שנחבאים אל הכלים, או את אלו הפחות דומיננטיים.

מערך בנושא שנתי – מנהיגות ומנהיגים

את נושא המנהיגות אפשר לפתח לתחומים שונים: מנהיגים בעולם, מנהיגות נשית, מנהיגות הורית ומנהיגות חברתית. זו הזדמנות טובה להעלות ולהרים דווקא את הילדים המופנמים, שנחבאים אל הכלים, או את אלו הפחות דומיננטיים.

למערך המלא »
אני אוהבת לדבר על רגשות לאורך כל השנה ובכל מיני דרכים. גם במשחק, גם בשיחה, גם בתנועה וגם בשיר. פשוט לשלב את זה במקומות הנכונים ולתת לילדים להבין שבגן יש מקום לכל הרגשות ומותר להביע אותם.

מערך בנושא רגשות

אני אוהבת לדבר על רגשות לאורך כל השנה ובכל מיני דרכים. גם
במשחק, גם בשיחה, גם בתנועה וגם בשיר. פשוט לשלב את זה במקומות הנכונים ולתת לילדים להבין שבגן יש מקום לכל הרגשות ומותר להביע אותם.

למערך המלא »

מערכים נוספים:

רוצה מערך שיעור מקיף בחינם בכל שבוע למייל?

פעילויות מגוונות | פלייליסט של שירים | רשימת ספרים | רעיונות ליצירה ועוד...