חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פעילויות יצירה וחיזוק המוטוריקה העדינה והוויסות החושי:

לקחת תשבץ ולבקש מהילד למלא בעיפרון את כל המשבצות הריקות (זה טוב במיוחד לילדים אנרגטיים, שקשה להם להתרכז ולהישאר בפעילות אחת לאורך זמן). מתאים לבני 3-6 שנים, משך זמן פעילות: כמה שלילד יש סבלנות.

לקחת פלסטלינה וביחד עם הילד לפסל עם הילד אותיות מספרים, אחר כך אפשר להרכיב מילים ולהמציא תרגילי חשבון. מתאים לבני 4-6 שנים, משך זמן פעילות: 10-20 ד"ק.

לקרוע חתיכות מעיתון או מנייר צבעוני ולהדביק. מתאים לבני 2.5-6 שנים, משך זמן פעילות: 15-40 ד"ק.

לקרוא חתיכות נייר או עיתון להכין דבק מבושל ולהדביק על בלון, כובע, כדור ולפסל בעיסת נייר (ילדים מתים על הפעילות הזאת). מתאיםלבני 4-10 שנים, משך פעילות: 30-50 ד"ק.

לגזור במספריים תמונות מעיתון או חוברות שהילדים אוהבים להדביק במחברת וליצור ספר/חוברת של כל הדברים שהילד אוהב. מתאים לבני 4-8 שנים,משך פעילות: 10 -כמה שיש לילד סבלנות.

לקחת גיליון נייר גדול לבקש מהילד לשכב לצייר את קווי המתאר שלו ואז לתת לילד להדביק, על זה לצבוע , לצייר לעצמו פנים.מתאים לבני 3-9 שנים, משך פעילות 10-60 ד"ק.

לצייר את כפות הידיים והרגליים ולקשט. מתאים לבני 1-6 שנים, משך פעילות 10-20 ד"ק.

לקחת שיפודים ופירות או סוכריות ולהכין שיפודי פירות/ סוכריות, אפשר גם להכין כרטיסיות  בהן מצויר שיפוד שכלפעם הסדר אחר והילד צריך להכין את השיפוד לפי מה שמצויר בכרטיסיה. מתאים לבני 4-10 שנים, משך פעילות 15-40 ד"ק.

שרשרות- אפשר לקחת חרוזים ולהשחיל לתוך חוט ולהכין שרשרת, אבל מה שילדים יותר אוהבים זה לקחת פסטה להשחיל על חוט ולהכין שרשרת אחר כך אפשר לצבוע אותה. מתאים לבני 3-8 שנים, משך פעילות: 20-60 ד"ק.

ציור בדרכים שונות עם גועש: לצייר בגועש עם מקל ניקוי לאוזן, להחזיק את המכחול ברגלים ולצייר, לצייר עם גועש ומכוניות צעצוע, לשים צבע ולסובב סביבון, לצייר בגועש עם גלגלת, לצייר בגועש עם שקית פצפצים, לצייר בגועש כשמחזיקים את המכחול בפה. מתאים לבני 2-10 שנים, משך זמן פעילות:15-60 ד"ק.

הכנת דיוקן עצמי- אפשר לקחת את הספר של חנוך פיבן ולדבר על הדיוקנות שהוא הכין, ואז הילד מתבונן מראה ומחליט מאיזה אביזרים הוא היה רוצה להכין את הדיוקן של עצמו, או שהילד התבונן במראה יראה מה צבע עיניו, מה צבע השיער שלו, האם יש לו שער ארוך או קצר, חלק או מתולתל אחרי התבוננות הילד יצייר בצבעים את עצמו.

אהבתם? שתפו עם אחרים:

פוסטים נוספים: