למי שלא אוהבת מסיבות עם ריקודים והופעה, יש פה כמה רעיונות לסגנון אחר של מסיבה

מערך בנושא רעיונות למסיבת סיום (2)

למי שלא אוהבת מסיבות עם ריקודים והופעה, הנה כמה רעיונות לסגנון אחר של מסיבה:
  1. מסיבת קיץ – מזמינים את ההורים ביום שישי, עושים לילדים בריכות, משחקי קצף, בועות סבון. מחלקים את החצר או הגן לכמה מוקדים, כשבכל מוקד יש פעילות. מארגנים כיבוד קל (אפשר ארוחת בוקר או פירות ועוגות). אחרי שהילדים נהנו בפעילות, מתכנסים כולם. ההורים והילדים שרים כמה שירי אצבעות או שירים שהילדים אהבו (2-3 שירים לא יותר) ומחלקים לילדים את המתנות ותמונות המחזור. זה הזמן גם של ההורים ומנהלת הגן להודות לצוות.

  2. סדנת פעילות – מחלקים את הגן לכמה מוקדים: ציור על חולצה, השחלת שרשראות, ציור משותף של כל ילדי הגן וההורים, הכנת כדורי שוקולד, הכנת חלות ועוד. הילדים וההורים עוברים בין המוקדים השונים. כשכולם מסיימים, מתאספים, שרים כמה שירים ומחלקים מתנות.

  3. מסיבת סיום שהיא קבלת שבת – מזמינים את ההורים לקבלת שבת. עושים את קבלת השבת שעשיתן במהלך השנה עם הילדים, מביאים כיבוד (או שהגן מספק או שכל הורה מביא משהו). בסיום קבלת השבת אומרים תודות ומחלקים מתנות.

  4. מסיבת סיום בסגנון משחקים היתוליים – בוחרים כמה משחקים  ומשחקים ביחד הורים וילדים. דוגמאות למשחקים: קפיצה בשק, לקחת סוכרייה בכפית ולעבור את החדר, לעבור את החדר עם ספר על הראש בלי שייפול, משיכה בחבל, מסירת כדור בלי שייפול, משחק חבילה הגיעה שמסכם בתוכו שאלות על הגן ועל השנה שעברה על הילדים. אחרי המשחקים מתיישבים, שרים 2-3 שירים ומחלקים מתנות.

  5. טיול משותף לסיום שנה – בוחרים מקום נחמד ונוסעים אליו עם ההורים והילדים. מטיילים, אחר כך מתיישבים ועושים פיקניק (אפשר לעשות את הפיקניק לפני הטיול), אומרים דברי סיום ומחלקים מתנות לילדים.

  6.  

לקבלת מערך מלא ומוכן להדפסה בחינם מידי שבוע
הצטרפי לקבוצת הוואצאפ של הקהילה (קבוצה שקטה)

בעיני אין רק דרך אחת לסיים שנה.
חשוב שכל גננת תבחר את מה שמתאים לה ויותר חשוב –
את מה שמתאים לקבוצת הילדים.

אהבתן את המערך?

הצטרפו לקבוצת וואטסאפ שקטה
וקבלו מדי שבוע מערך מלא ומוכן להדפסה בחינם!

בלחיצה על כפתור ההצטרפות הנכם מאשרים קבלת תוכן שיווקי
(מבטיחים לא לשלוח ספאם!)

מערכים נוספים שיכולים לעזור לך:

את נושא המנהיגות אפשר לפתח לתחומים שונים: מנהיגים בעולם, מנהיגות נשית, מנהיגות הורית ומנהיגות חברתית. זו הזדמנות טובה להעלות ולהרים דווקא את הילדים המופנמים, שנחבאים אל הכלים, או את אלו הפחות דומיננטיים.

מערך בנושא שנתי – מנהיגות ומנהיגים

את נושא המנהיגות אפשר לפתח לתחומים שונים: מנהיגים בעולם, מנהיגות נשית, מנהיגות הורית ומנהיגות חברתית. זו הזדמנות טובה להעלות ולהרים דווקא את הילדים המופנמים, שנחבאים אל הכלים, או את אלו הפחות דומיננטיים.

למערך המלא »
אני אוהבת לדבר על רגשות לאורך כל השנה ובכל מיני דרכים. גם במשחק, גם בשיחה, גם בתנועה וגם בשיר. פשוט לשלב את זה במקומות הנכונים ולתת לילדים להבין שבגן יש מקום לכל הרגשות ומותר להביע אותם.

מערך בנושא רגשות

אני אוהבת לדבר על רגשות לאורך כל השנה ובכל מיני דרכים. גם
במשחק, גם בשיחה, גם בתנועה וגם בשיר. פשוט לשלב את זה במקומות הנכונים ולתת לילדים להבין שבגן יש מקום לכל הרגשות ומותר להביע אותם.

למערך המלא »

מערכים נוספים:

רוצה מערך שיעור מקיף בחינם בכל שבוע למייל?

פעילויות מגוונות | פלייליסט של שירים | רשימת ספרים | רעיונות ליצירה ועוד...