לקוחות ממליצים

לא פשוט להיפרד שוב... אין מספיק מילים בכדי לתאר את התודה, ההערכה והאהבה שלנו כלפייך. את גננת החלומות. אלפי תודות על (עוד) שנה נפלאה, שנה של למידה, של התפתחות, של אהבה והבנה, של הקשבה וחיבוקים. הידיעה שיש גננת כמוך, שמכירה וקוראת את גאיוש בכל רגע ומצב אפשרה לנו להיות רגועים ובטוחים לאורך השנה. תודה שראית אותה כמי שהיא, שידעת לקבל אותה (גם אם לא תמיד זרמה עם תוכניות הגן) ושתמיד בחרת לראות את הטוב והיופי בגאיה ובילדים בכלל. תמשיכי להיות כזאת מופלאה עם אנרגיות בלתי נדלות, יצירתיות, רואה את הילדים בגובה העיניים, מכבדת וגם סמכותית, מפתיעה, רגישה, מרגשת ובעיקר אוהבת ואכפתית עד אין קץ.
גאיה והמשפחה
כל יום שני, כמו מתכוננת למסיבה הכי טובה בעיר, נריה חוזרת מהגן מחליפה בגדים, מבקשת תסרוקת חדשה ויוצאת בהתרגשות לפגוש את האישה והאגדה אשת החינוך המופלאה, היצירתית והמוכשרת ביותר שיצא לי לפגוש. בסך הכל שעה אחת בשבוע חמוטל פוגשת את נריה ועוד קבוצת ילדים מופלאים. הסקרנות הרבה שהיא מעוררת בה, השמחה לגלות משחקים וחברים חדשים האפשרות לשאול שאלות ולקבל מענה שעה בשבוע שעושה כל כך הרבה טוב לנריה. אני יודעת כבר המון זמן שחמוטל היא מהאנשים שצריך לשכפל אותם. בכל יום שני אני מתרגשת מהמפגש שלהן והיום התרגשתי במיוחד. חייבת לפרגן לאישה שחיה ונושמת חינוך ולמידה בכל רגע. חמוטל לחמן את מלכה.

משפחת שמאלץ כהן
מהתחלה הרגשנו שיש לנו פה עסק עם גננת מצוינת, חזקה, קשוחה ובאותו הזמן רגישה, מצחיקה ומחבקת. "אני אוהבת להוציא מכל ילד את המירב שבו" כך סיפרת שנפגשנו לראשונה. אין ספק, שהרגשנו זאת עם גל ואיתי. איך את עושה זאת? מצליחה בכל בוקר לקבל בחיוך ובאהבה את פניו של כל ילד כאילו הוא היחודי, וגם אותנו ההורים מלווה ומקשיבה, בסבלנות רבה, טבולה בהומור באופן תמידי. עם מוטבציה שאין לה סוף, גרמת לכך שנכיר אצל ילדינו פנים נוספים, ועזרת לנו להתמודד גם עם מצבים יותר מורכבים. מקווים לפגוש אנשי חינוך כמוך בהמשך דרכינו.
מההורים והילדים
אנו מכירים את חמוטל משנת לימודים בגן ומהשתתפות בחוג שלה. חמוטל מלאת מרץ, תמיד מקבלת את הילדים במאור פנים, עם הרבה אנרגיות והתלהבות. חמוטל מלאת מוטיבציה ללמד ולפתח את הילדים עמם היא עובדת ומתייחסת אליהם באהבה ומסירות. היא עושה את הפעילויות מתוך שמחה אמיתית ותוך שמירה על משמעת יחד עם העצמה, התפעלות וחיזוקים חיוביים. חמוטל מקפידה לשלב גם פעילויות עם הורים ועם סבים וסבתות ופעילויות משותפות אלה בהן לקחנו חלק זכורות אצלנו כאירועים מיוחדים וייחודיים. מהשתתפות בפעילויות אלו, חווינו בעצמנו עד כמה חמוטל יודעת לייצר שמחה ילדית פשוטה וטהורה. היא מלמדת את הילדים איך ללמוד ולחקור, מעודדת אותם להסתקרן ומאפשרת להם חוויה ולמידה באופנים שונים ומגוונים. חשוב לציין כי חמוטל מקפידה לעבור בין כל הילדים ולאפשר לכל אחד מהם התנסות בקצב שלו, מבלי לוותר על שילוב כל מעגל הילדים ומתוך הנחלת סבלנות לכולם להמתין להתנסות כל חבריהם. השנה אנחנו משתתפים בחוג שנערך אחת לשבוע אחרי הצהרים. בכל שבוע הילדים בוחרים נושא למידה אחר, דבר ייחודי כשלעצמו מאחר שהם מבינים שישנה הקשבה מלאה לתחומים שמעניינים אותם וכן היכרות עם תחומי העניין האחד של השני. בכל שבוע חמוטל מפתיעה עם פעילויות שונות הקשורות לנושא. הילדים חוזרים מלאי חוויות חיוביות ומעשירות, וכמובן לומדים תכנים בנושאים שונים ומגוונים. דרך החוג חמוטל חושפת אותם לעולמות תוכן עשירים ומצליחה להנגיש להם בשפה מובנת גם תכנים מורכבים. חלקו האחרון של החוג מוקדש לקריאת עיתונים משותפת, וכך חמוטל מסבירה להם על נושאים מעניינים אקטואליים ברמה שמותאמת לגיל שלהם. זוהי זכות עבורנו להכיר את חמוטל ולהיות חלק ממפעל החיים שלה.
דורון והמשפחה
רצינו להודות לך על אהבה, השקעה, המאמצים הכבירים, המסירות הבלתי נגמרת, החינוך לערכים, סדרי העדיפויות. על הזמינות גם בשעות לא סטנדרטיות והפניות לשיחות ארוכות עד לשביעות רצוננו. על המקוריות והיצרתיות, הגישה הבלתי מתפשרת במקומות החשובים. על החברתיות, הדיבור בגובה העיניים, ההעשרה, התיווך, השיתוף והשיקוף להורים. על הדרך היחודית שלך לתת לכל ילד להיות היא/הוא, ועדין ללמד אותם ללכת בתלם, ללמוד הרגלים, ללמוד על העולם ולהיות צמאים לידע. עלמה נכנסה לגן בתור "הילדה הטובה" אפילו "הילדה המרצה", כעבור מספר חודשים נולדה לעלמה אחות קטנה וכמעט בן לילה היא תפסה מקום מורכב יותר, של ילדה שנותנת את עולמה אבל רוצה גם לקבל, שיודעת להקשיב אבל דורשת שישמעו גם את קולה, בוחנת גבולות בדרכה, משחקת אותה גדולה אבל מחביאה נפש עדינה ורכה, ואת כל זה את ראית בעיניים הטובות שלך, חמוטל, הכלת וקיבלת, היית שם בשבילה, היית שם בשבילינו, הצעת תמיכה, דרכי התמודדות וכלים, היית לעלמה ולנו עוגן של שפיות בים של שינויים. על כל אלו (וכל השאר שהיריעה קצרה מלציין, ניתנת לך חמוטל היקרה, תודתינו העצומה.
עלמה וכל משפחת ויסברג
חמוטל את דמות חינוכית משמעותית לילדים שלנו כבר 4 שנים, ועוד היד נטויה עם הבן השלישי שלנו שממתין לגדול קצת כדי להינות ממך. עולם התוכן העשיר שאת מקנה לילדים, היכולת להתבונן על דברים ועל עצמם ולשאול שאלות מפתחים בהן סקרנות ורצון ללמוד. האמירה לדבר בגובה העיניים באה אצלך לידי ביטוי ביכולת להשתטות ולשחק איתם, להבין את עולמם הפנימי ומצד שני לתווך להם את העולם בצורה פלאית. לקרוא עיתון חדשותי עם ילד בן 3 באופן שבו הוא יהיה מודע למה שקורה סביבו אבל בלי האלמנטים המפחידים של עולם המבוגרים. החדשנות והיצירתיות מאפיינות את הפעילות עם הילדים, התחפושות בפורים, מתנות סוף שנה בגן והכי חשוב במתן פתרונות להתמודדות עם אתגרים בגידול הילדים. לא פעם היית מקור לעצה טובה גם כאשר כבר הילדים בגרו והם במסגרות חינוכיות אחרות. אנחנו יודעים שאת מכירה את נפשם לעומק ותמיד רואה ורוצה בטובתם, מאמינה ביכולות שלהם ולכן אנחנו רואים בך מחנכת לחיים (כנראה עד שהילדים יתגייסו) אוהבות ומעריכות.
אורטל, שירה, נטע, נריה ויער
חמוטל היקרה, רצינו להגיד לך תודה גדולה על שנה נפלאה שהיתה לנו. אין ספק, את גננת מיוחדת ואין עוד כמוך! ההשקעה העצומה שלך, הירידה לפרטים הקטנים, ההבחנה החדה שלך, האמונה במה שאת עושה, האמונה שלך בילדים,האכפתיות האין סופית, השיחות הארוכות אחרי שעות הגן, העידכונים התמידיים, המקצועיות שלך, הרמה הגבוהה, ההקפדה על המשמעת, הדברים הכל כך מיוחדים שאת מלמדת את הילדים מתוך רצון אמיתי להעשיר ולהשכיל אותם, ומעל לכל- הגישה הנעימה, החיוך והרוך. את גננת שלוקחת את העבודה שלה הכי ברצינות שאפשר, והמרווחים הגדולים הם הילדים וההורים, גננת של "פעם" שעושה הכל מכל הלב והנשמה, פשוט - להוריד את הכובע!
משפחת יהושע
את חמוטל אנו מכירים כבר מספר שנים, מאז שהיתה הגננת של בתנו הבכורה בקבוצת הבוגרים בגן כיף לי. מהרגע הראשון הבנו שלא מדובר בגננת סטנדרטית, אלא באשת חינוך מהשורה הראשונה, יצירתית, איכותית ומשקיעניתברמה שלא ראינו כמותה, ויחד עם זאת רגישה, אהובה על הילדים ומעניקה להם חום ואהבה. הרעיונות של חמוטל והפעילויות שעברו עמה ילדי הגן לאורך השנה, היו מפתיעים במקוריותם, והפילו אותנו מהכסא בכל פעם מחדש. ניכרת המחשבה הרבה מאחורי כל פעילות שחמוטל מעבירה לילדים - כך שתהווה מקור ללמידה רב תחומית עבור הילדים ותפתח אצלם מיומנויות חשובות בהתאם לגילם, וזאת בצורה מקורית ומהנה ותוך חשיפת הילדים לשלל תכנים מקוריים ולא טריוויאליים מתחומים שונים כמו אמנות, מוסיקה, מדע, טבע, ספורט ועוד. לאחר החוויה הנהדרת שעברנו עם בתנו הגדולה, היה לנו ברור שגם בתנו השניה תכנס לקבוצת הגן של חמוטל, ואכן כך היה. גם בשנה זו, חמוטל הצליחה להפתיע אותנו בכל פעם מחדש, ועברנו שנה נפלאה נוספת. לשמחתנו הרבה, בשנה זו חמוטל פתחה חוג חד שבועי אחה"צ, וללא היסוס רשמנו לחוג את בתנו. כשחשבנו שכבר לא ניתן להפתיע אותנו, חמוטל הפתיעה שוב - עם חוג מקסים ומיוחד במינו שפיתחה בעצמה, חוג שבתנו מאוד אוהבת, מצפה ומתרגשת לקראתו מדי שבוע. בכל סוף מפגש נבחר נושא על ידי אחד מילדי החוג, והמפגש הבא מוקדש לאותו נושא. חמוטל, בדרכה הייחודית והיצירתית, מכינה עבור הילדים שלל פעילויות מושקעות ומגוונות סביב אותו נושא. הפעילויות, יחד עם היותן מהנות ומעצימות עבור הילדים, מעשירות ומפתחות אותם בתחומים חשובים כמו מוטוריקה גסה ועדינה, קואורדינציה, ידע כללי, פיתוח הדמיון, כישורים חברתיים ושיתוף פעולה, אוצר מילים ושפה, מספרים ועוד. חמוטל גם חושפת את הילדים לעולמותחדשים מלמדים ומרתקים, לאקטואליה, מדע, טבע, אמנות, מוסיקה ועוד. בסוף כל מפגש, מקבל כל ילד משימה הביתה, ברוח הנושא שנלמד באותו מפגש, מה שמאפשר לנו ההורים להמשיך את הפעילות גם בבית. חמוטל גם מקפידה לשתף את ההורים בסיומו של כל מפגש, בפירוט כתוב של הפעילויות שעברו הילדים באותו יום, בתמונות ובסרטונים. אנחנו ממליצים בלב שלם על חמוטל, הן כאשת חינוך וכגננת, והן על החוג המקסים והמעשיר שלה.
יערה ומתן קובץ'
הגעתי לגן כיפלי כשעמית ("הגדול שלי") היה בערך בן שנה וחצי, כבר אז שמעתי על חמוטל הגננת של הבוגרים: "היא מדהימה, מדברת עם הילדים בגובה עיניים, משקיעה ומחדשת כל הזמן, מלמדת אותם כל מיני דברים של "גדולים". הבן שלי קפץ ישר לגן עירייה ולצערי פספס את חמוטל. כששמעתי על החוג ישר נרשמתי. לעמית לוקח זמן להתחבר ולסמוך על אנשים ולא תמיד משתתף בחוגים. לחוג של חמוטל הוא תמיד הולך בשמחה. לקח לו אולי פעם או פעמיים להתרגל: משתתף, נהנה, לומד ותמיד חוזר הבייתה מלא בידע, עם יצירות מהממות והכי חשוב עם חיוך ענק על הפנים ומחכה לשבוע הבא.
ליאור בן עזרא