חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אודות

גישת האמת בחינוך

גישת "האמת בחינוך" נולדה מתוך הניסיון העשיר שלי עם ילדים ומתוך חוויות אישיות שלי כאינדיבידואל, שגיליתי שרלוונטיות גם לאנשים אחרים ובעיקר לילדים.
באמצעות הגישה אני מסייעת לילדים לפתח את עצמאותם, מכיוון שגיליתי שככל שתחושת העצמאות עולה אצלי, כך גם הבטחון העצמי שלי עולה. יש קשר ישיר בין השניים, גם אצל מבוגרים וגם אצל ילדים. כשילד מתקשה בתחום מסוים, אני מסייעת לו להתפתח על ידי העלאת בטחונו ועל ידי כך שאני לא מוותרת לו, אלא מעודדת אותו להמשיך ולנסות וכשהוא מצליח, מתפתחת אצלו אמונה מאוד גדולה בעצמו.
בחוג שפיתחתי על פי הגישה, הילדים בוחרים בעצמם את הנושאים הנלמדים והדבר מעלה את תחושת השייכות שלהם וכן את התחושה שהם חשובים והבחירות שלהם חשובות. ככל שננסה יותר להקשיב, נגלה שתחומי העניין שלהם מעניינים ומגוונים ואפילו מפתיעים והם לומדים המון ובקלות כשתחום העניין מגיע מהם.
כמו כן, הגישה דוגלת בלומר תמיד את האמת, גם כשהיא קשה. לי, כאדם, חשובה מאוד הכנות. אני לא אוהבת לשקר לאף אחד, בטח שלא לילדים. במשך השנים בעבודתי עם ילדים נתקלתי בכל מיני סיטואציות קשות (מלחמות, מוות במשפחה, גירושי הורים וכו') וגיליתי שאני מצליחה להסביר לילדים את הסיטואציה בצורה ברורה ולא מפחידה, שמסירה את החשדות ואת אי הודאות ומביאה לרוגע.
חשוב לי להתייחס לילדים כאל בוגרים ובצורה מכבדת שנותנת להם מקום ותחושת בטחון, על מנת שיגדלו להיות מבוגרים ערכיים ובעלי בטחון.

IMG-20200618-WA0015

לקוחות

ממליצים

לא פשוט להיפרד שוב...את גננת החלומות. תודה שראית את גאיוש כמי שהיא, שידעת לקבל אותה ושתמיד בחרת לראות את הטוב והיופי בה ובילדים בכלל. תמשיכי להיות כזאת מופלאה עם אנרגיות בלתי נדלות, יצירתיות, רואה את הילדים בגובה העיניים, מכבדת וגם סמכותית, מפתיעה, רגישה, מרגשת ובעיקר אוהבת ואכפתית עד אין קץ.

באהבה גדולה.
מהתחלה הרגשנו שיש לנו פה עסק עם גננת מצוינת, חזקה, קשוחה ובאותו הזמן רגישה, מצחיקה ומחבקת.
בכל בוקר מצליחה לקבל בחיוך ובאהבה את פניו של כל ילד כאילו היחיד וגם לא שוכחת להקשיב וללוות אותנו ההורים. גרמת לכך שנכיר אצל ילדינו פנים נוספים, ועזרת לנו להתמודד גם עם מצבים יותר מורכבים.

מקווים לפגוש עוד אנשי חינוך רבים כמוך.