קצת עלי

חמוטל לחמן

שלום, אני חמוטל לחמן.
גננת בהשכלתי, עם תואר ראשון ממכללת אוהלו),
ותואר שני ממכללת לוינסקי, עם התמחות בגיל הרך.
מזה 20 שנה , אני גננת בגנים בני 3-4 ולאחרונה גם בני 2-3. 
כיום אני אחראית פדגוגית של מספר גנים.

במהלך השנים פיתחתי גישה בשם "האמת בחינוך", המבוססת על הערכים החשובים שאני מאמינה בהם בעבודה עם ילדים ועל ניסיוני הרב איתם. 
הגישה מתחילה מערך האמת ומכאן גם השם – אני מגיעה מהמקום של לומר תמיד את האמת לילדים ולתווך להם סיטואציות מסובכות בצורה פשוטה. אני מאמינה שאי הודאות והתחושה שהמבוגרים מדברים או חווים משהו שאני לא מבינ/ה, היא מפחידה יותר מאשר כל אמת, מפחידה או מלחיצה ככל שתהיה. כמובן שאת הסיטואציות אני מתווכת בצורה פשוטה ולא מלחיצה.

הגישה דוגלת בדיבור בגובה העיניים, אני מאמינה שזה מה שהילדים אוהבים ומצפים מאתנו ושזה נותן להם תחושה של שווים בין שווים.

לצד התיווך הנכון, חשובה לי מאוד התפתחות של הילדים ואני בונה את סדר היום והפעילויות ככה שיתקדמו ויתפתחו כל הזמן, גם כקבוצה וגם כיחידים, בקצב שלהם ותוך כדי תנועה, מבלי שירגישו שאלו הן פעילויות "לימודיות" וכשהם אינם עומדים למבחן, אלא עומדים במרכז תשומת הלב וכל כולי כאן בשבילם.

אני אוהבת לתת גבולות כדי ליצור תחושת בטחון, אבל מאוד משתדלת לשמור על האינדיבידואל של כל ילד. אני אוהבת להקשיב להם ולאפשר להם לבחור את תחומי הלמידה, איזו מוזיקה נשמע ובמה נשחק, כך שהם מהווים חלק נכבד מקביעת סדר היום והלך הרוח, על מנת לפתח אצלם את היצירתיות והביטחון העצמי.

את הבלוג הקמתי מתוך מטרה לחלוק את הידע והנסיון שלי עם כמה שיותר אנשים, הורים ואנשי מקצוע, כך שכמה שיותר ילדים יגדלו בתחושה מעצימה ובטוחה.

שלכם,
חמוטל

pp

כשאתה רוצה ללמד ילדים לחשוב, אתה מתחיל עם להתייחס אליהם ברצינות כשהם קטנים, לתת להם אחריות, לדבר אליהם בכנות, לספק להם פרטיות ואפשרות לשהות בגפם, ולהפוך אותם לקוראים וכותבים של מחשבות משמעותית מהתחלה

– ברטראנד ראסל –